fbpx

Бітумна черепиця та її особливості

М’яка черепиця відрізняється гідроізоляційними, звукоізоляційними та антикорозійними властивостями, привабливим зовнішнім виглядом, простотою монтажу. При виготовленні такого виду покрівельного покриття використовується бітум, який характеризується еластичністю і гнучкістю. До того ж, матеріал є стійким до перепаду температур.

Процес виробництва бітумної черепиці пов’язаний із застосуванням новітніх матеріалів. Скловолоконні листи є підставою м’якої черепиці. Завдяки обробці листів гумовим бітумом забезпечується герметичність покриття. Для захисту від УФ-променів, механічних деформацій і уповільнення зміни кольору використовується кам’яна крихта.

Бітумна черепиця та її особливості

Що стосується нових колекцій бітумної черепиці, при виготовленні покрівельного покриття почали використовувати мідь, алюміній. Згодом розширився і функціонал м’якої черепиці, так як іноді її застосовують як сонячного колектора.

Підготовка інструментів для монтажу покрівлі

Підготовчий етап укладання покрівельного покриття включає в себе вивчення інструкції та збір необхідних для виконання робіт інструментів. Після укладання декількох рядів черепиці з’являється розуміння процесу монтажу. Що стосується тяжкості черепиці, піднімати на висоту для подальшого монтажу покрівельного покриття має бути лист вагою 1,5 кг.

Для монтажу покрівлі з м’якої черепиці потрібно підготувати базові інструменти, серед яких олівець простий, будівельна рулетка, ніж заточений, ножівка по металу, молоток, кельму. Останній вид інструменту потрібно для того, щоб накласти на бітуму, що клеїть. Однак кельму потрібно тільки в разі, якщо черепиця поставляється без самоклейкої смуги. Буде потрібно ще й мотузка та крейда для розмітки. Для підйому на висоту необхідно підготувати сходи, а для покрівельників – рукавички.

Укладання даху з м’якої черепиці: основні етапи

Укладання даху з м'якої черепиці

  1. Перед монтажем покрівлі слід очистити, просушити та вирівняти робочу поверхню. М’яка черепиця повинна кріпитися на суцільну основу.
  2. Рекомендується використовувати стійкий до вологи фанерний лист або OSB, який укладається на робочу поверхню перед монтажем бітумної черепиці, однак переконайтеся, що немає прогинів. Підійдуть листи товщиною не менше 10 мм. Кут нахилу підстави дах, підготовлений під укладку м’якої черепиці, повинен становити 12 градусів і більше.
  3. Перед укладанням першого ряду в нижній частині робочої поверхні слід захистити її від проникнення вологи, забезпечивши кріплення ендового килима, щоб створити підкладковий килим. На підкладковий килим на схилах даху за межами площини стіни кріпляться торцеві металеві планки. Потім рекомендується переходити до зміцнення стартової смуги.
  4. Перед кріпленням аркуша черепиці необхідно зняти захисну плівку. Рекомендується укладати уздовж карниза, але вище 2-х см карнизного перегину. Слідом за першим укладається і другий лист, після чого вони скріплюються між собою за допомогою цвяхів. Таким чином, відбувається монтаж карнизного ряду.
  5. Укладання наступного листа передбачає поєднання з торцевими частинами шляхом приклеювання і прибивання цвяхами. З нахилом даху більше 25 градусів потрібно прибивати 6 цвяхів, якщо 23 градуса й менше – досить 4 цвяхів.
  6. Переконайтеся, що край знаходиться на відстані 1 см від нижньої частини аркушів карнизного ряду, перш ніж перейти до укладання одного з перших рядів. Виступаючі краї листів обрізаються і додатково обробляються мастикою. Рекомендується обробити клеєм усі елементи покрівельного покриття.
  7. Укладання конькових плит передбачає їх кріплення з нахлестом 10-11 см. Потім листи вирівнюються і закріплюються цвяхами – по 2 одиниці на кожну зі сторін. Карнизний звис покриття підшивається софітом і перфорацією.
  8. Установка аераторів, призначених для м’якої черепиці, є гарантією збільшення терміну експлуатації даху, так як проводиться якісна вентиляція конструкції, що захищає її від вогкості.
Які бувають покрівельні матеріали для скатних дахів?
При виборі покрівельного матеріалу слід орієнтуватися на особливості конструкції даху будинку та його зносостійкості. Звичайно, не останню роль, а навіть першочергову, грає будівельна система. Нове покоління власників будинків цінує матеріал ...
Читати

Будівельна система будинку може витримати певне навантаження. Вага м’якої черепиці складає 8 кг / м2, тоді як, наприклад, натуральної черепиці – 40 кг / м2. Тому при виборі покрівельного покриття слід орієнтуватися, в першу чергу, на особливості будівельної системи, а не вартість матеріалу й т.д.

Покрівельні матеріали для скатних дахів

При виборі покрівельного матеріалу слід орієнтуватися на особливості конструкції даху будинку та його зносостійкості. Звичайно, не останню роль, а навіть першочергову, грає будівельна система. Нове покоління власників будинків цінує матеріал за екологічність компонентів, що використовуються при його виробництві.

Металочерепиця

Металочерепиця являє собою найбільш популярний вид матеріалу, який використовується для покриття приватних будинків і котеджних селищ. Процес її виготовлення передбачає прокатку металевого листа, одержуваного шляхом оцинкування.

На додаток до цього, лист, вага якого становить 5,5 кг / м2, характеризується наявністю кольорового полімерного покриття. Кріплення металочерепиці відбувається за рахунок використання крокв, гратчастої конструкції та покрівельних саморізів. Термін її експлуатації складає 15 років.

Профнастил

Покрівельні матеріали для скатних дахів

Профільований лист відрізняється від металочерепиці прокаткою, так як здійснюється вона в поздовжньому напрямку. Може застосовуватися як оцинкований лист, так і з полімерним покриттям. Використовується профлист при будівництві гаражів і ангарів. До того ж, покрівельний матеріал є бюджетним варіантом будівництва приватних будинків.

Фальцева покрівля

Процес виготовлення фальцевой покрівлі передбачає застосування металів, у тому числі міді, сталі та інших його видів. Широко використовується з початку 20 століття в будівництві споруд у межах міста. Найчастіше застосовуються оцинковані листи, рідше – з жерсті, так як її потрібно регулярно покращувати шляхом забарвлення.

Виготовлені з міді листи в процесі експлуатації темніють, що надає матеріалу привабливість. Як і металочерепиця та профнастил, фальцева покрівля важить до 6 кг / м2 і відрізняється простотою монтажу. Існують недоліки у використанні листів із міді, які проявляються у вигляді проблем, пов’язаних з недостатньою звукоізоляцією та проявом конденсації.

Керамічна черепиця

Керамічна черепиця відноситься до більш вишуканим покрівельних покриттів. Загалом, представлено понад 10 видів керамічної черепиці, серед яких особливо виділяється плоска стрічкова, голландська. Основним мінусом її використання є велика вага -до 60 кг / м2, тому підходить для певного виду будівельних систем будинку. До того ж, у процесі монтажу проявляє себе як досить крихкий матеріал.

Цементно-піщана черепиця

Цементно-піщана черепиця потрапляє у доступніший за ціною покрівельний матеріал, ніж керамічна. Покладаючись на технічні характеристики, дещо поступається останній. Вага цементно-піщаної черепиці складає 40 км / м2.

Складається вона з кварцового піску, лужних пігментів, води та портландцементу. На зовнішню частину утвореної суміші наноситься матеріал на основі акрилової, щоб ущільнити й надати черепиці більш привабливий зовнішній вигляд.

Полімерпіщана черепиця

Полімерпіщана черепиця важить до 25 кг / м2, тому відноситься до матеріалів середньої тяжкості. Матеріал є міцним і довговічним. Також він легко переносить різкі коливання температур.

Бітумна черепиця

Бітумна черепиця

Бітумна черепиця, відома також як м’яка, виготовляється з скловолоконних пластин, що відрізняються гнучкістю. Ці плитки додатково обробляються з двох сторін бітумом. Мінеральний шар включає пофарбовані гранули та самоклейкий бітум.

Перевагою колекції м’якої черепиці є широка кольорова гама. Її вага становить до 10 кг / м2. Матеріал характеризується гарні звукоізоляційні властивості. Головним мінусом бітумної черепиці є необхідність укладання на суцільну та ідеально рівну поверхню – фанерний лист або OSB. На додаток до цього, робочу поверхню слід попередньо просушити та очистити.

Шифер

Шифер відноситься до ряду дешевих покрівельних матеріалів, який відрізняється простотою монтажу. Виробники шиферу роблять акцент на тривалому терміні експлуатації покрівельного матеріалу – до 50 років, однак на практиці він обмежений 25 роками.

У процесі використання матеріалу змінюється його колір, так як він темніє. До того ж, недоліком тривалого застосування в побуті є і його крихкість, так як з часом просто ламається під вагою снігового покриву. Шифер важить до 14 кг / м2.

Які є варіанти покриття для одного даху?
Якщо старий дах із шиферу вже набрид, але Ви не знаєте, чим можна її замінити, ми зможемо допомогти Вам з ухваленням рішення. Є безліч практичних та естетично красивих покрівель, і оцінивши їх характеристики, можна вибрати найбільш вдалий варіант ...
Читати

Єврошифер

Єврошифер, який відомий також як ондулін, однойменна компанія-виробник, має невелику вагу – до 4 кг / м2, що є важливою перевагою покрівельного матеріалу. Процес монтажу єврошифера нічим не ускладнюється, хоча термін його використання обмежений 15 роками. Виготовляється з хвилеподібних волокнистих покрівельних листів, просочених бітумом.

Керамопласт

Керамопласт є вже новою генерацією покрівельних полімерних матеріалів, винайдених у Росії. Стає все популярнішим через екологічність компонентів, що входять до складу матеріалу. Її особливість полягає в можливості повторювати форму інших покрівельних матеріалів – шиферу, металочерепиці й т.д. Керамопласт важить до 6 кг / м2.

Поширені помилки при укладанні м’якої черепиці

Згідно зі статистикою більшість проблем із покрівельним покриттям з’являються не в результаті нормального зносу або яких-небудь пошкоджень при експлуатації, а саме через неправильно виконаний монтаж. Є помилки, які неможливо або дуже складно виправити, але тим не менш є і похибки, які з легкістю можна усунути, вчасно помітивши.

Для визначення точної причини проблем із дахом необхідно знати багато нюансів: термін експлуатації даху, чи виникали проблеми з покрівлею раніше, як давно клієнта турбує конкретна несправність і т.д. Необхідно ретельно оглянути будівлю, перевірити стан покриття, оглянути дах на наявність пошкоджень, зламаних конструкцій.

У статті ми проаналізуємо, які помилки найчастіше трапляються при монтажі черепиці.

Поширені помилки при укладанні м'якої черепиці

1. Ненадійно закріплений настил.

Ця проблема є найчастішою у покрівельних монтажних роботах. Погано закріплений настил може прогинатися, внаслідок чого цвяхи будуть мимоволі виходити з матеріалу та наносити пошкодження м’якої покрівлі. Тим самим така недоробка може стати причиною протікання в будинку.

2. Неправильний монтаж першого ряду черепиці.

Якщо стики листів першого та наступних рядів черепиці збігаються, це максимально підвищує ризик протікання. Через скупчення вологи матеріал починає гнити, псуватися, тим самим негативно впливаючи на інші елементи покрівельної конструкції.

3. Неакуратність укладання черепиці.

Якщо пластини бітумної черепиці закріплені недостатньо надійно, вони з легкістю можуть відірватися або піднятися при пориві вітру, через що під дах потраплять дощові опади. Причиною проблем із покрівлею також може стати неправильне (надмірно високо чи низько) розміщення кріплення на поверхні. Тому необхідно уважно слідувати інструкції з кріплення пластин.

4. «Слабка» конструкція даху.

Якщо на даху невірно розподілені водостічні жолоби, слухові вікна, димар, це цілком може бути причиною протікання. Такий недолік небезпечний, так як його важко виправити, адже будівля вже побудовано повністю.

5. Листи з цільної клейкої смуги.

Якщо опади потраплять під лист черепиці з єдиної клейкої смуги, вони не зможуть просто піти вниз, і поступово будуть просуватися в бік, поки не дійдуть до стику між листами, що може спровокувати скупчення води. Такі неполадки складно помітити й полагодити, тому рекомендується підготуватися заздалегідь підібрати клейку смугу, яка переривається.

6. «Перелом» пакета.

Коли майстер піднімає на висоту цілу упаковку листів черепиці, вони під тиском можуть зламатися. Через це пошкоджуються шари бітуму, що скорочує час служби покриття. Тому для того, щоб уникнути появи тріщин, важливо укладати пакети з матеріалом на рівну поверхню і по можливості проводити монтажні роботи в теплу пору року.

Поширені помилки при укладанні м'якої черепиці

7. Неправильний пристрій примикань.

Помилково встановлені компоненти примикання можуть бути причиною неполадок із Вашим покрівельним покриттям. Наприклад, не так вмонтований фартух, що закриває клейку смугу листа черепиці. При наступних монтажних роботах край черепиці підводиться і з’являється щілина, в яку з легкістю може проникнути волога.

8. Низькоякісна гідроізоляція димових труб.

У цьому питанні для покрівельника вкрай важливо попрацювати над відбортуванням фартухів. Адже при поганій ізоляції труб із цегли обов’язково почнуться інші проблеми з покрівлею.

Для початку необхідно уважно перевірити чи немає в трубі цеглин, що випали. Місця, в яких з’єднується димова труба та поверхня даху – поширене місце для протікання. Шви потрібно надійно закріпити, щоб фартух був встановлений посеред плиткових рядів.

9. Зайві інструменти на даху.

Халатно встановлені антени, супутникові тарілки, люки вентиляції і навіть гілки дерев можуть стати причиною пошкодження Вашого даху.

Що потрібно знати про бітумну черепицю?
Бітумна черепиця славиться широким спектром застосування, адже її можна монтувати на даху будь-якої складності та форми. А вартість такого матеріалу доступна для багатьох людей, що служить чималим перевагою при виборі покрівлі для даху ...
Читати

10. Недбалість покриття розжолобків.

При наявності такої проблеми найкраще повністю переробити цю ділянку. Обов’язково потрібно застосовувати фартух з металу.

11. Видалення пошкодженого листа черепиці.

Ця робота вимагає уважності, найкраще виконувати її в нейтральну погоду, без надмірної спеки або холоду.

Усе про бітумну черепицю: структура, властивості, монтаж

Бітумна черепиця славиться широким спектром застосування, адже її можна монтувати на даху будь-якої складності та форми. А вартість такого матеріалу доступна для багатьох людей, що служить чималою перевагою при виборі покрівлі для даху. Ця сировина активно використовують в європейських країнах, у Сполучених Штатах, а в останні роки бітумна черепиця стає все більш поширеною серед вітчизняних споживачів.

Укладається бітумна черепиця суцільним герметичним килимом. Серед представленої палітри кольорів Ви можете підібрати найбільш вдалий тон покриття і його форму. Це дуже привабливий та естетично красивий матеріал, який підходить під дизайн багатьох будинків.

До того ж, бітумна черепиця володіє високою якістю і відмінними технічними властивостями, позитивно виділяють її на тлі матеріалів-конкурентів. Вона стійко переносить низькі та високі температури, стійка до впливу погодних і атмосферних явищ, не накопичує опади на поверхні, не схильна до корозії та пошкоджень.

Переваги бітумної черепиці

Переваги бітумної черепиці

  • Шумоізолюючі властивості;
  • Забезпечує герметичність при укладанні;
  • Шорстка поверхня запобігає рух масивних снігових насипів;
  • Плитка гнучка й еластична;
  • Має невелику вагу;
  • Візуально гарний матеріал;
  • Не накопичує вологу та дощові відходи на поверхні;
  • Стійка до механічних впливів і ударів;
  • Мінімальна кількість відходів при установці.

Недоліки

  • Вимагає якісного основи даху (з щільної фанери або ОСБ);
  • Є навантаженням для кроквяної системи;
  • Вогненебезпечність.

Будова бітумної черепиці

М’яка покрівля має багатошарову структуру, нагадує рулонні покрівельні покриття. Основний компонент, з якого складається ця черепиця – бітум. Склополотно просочується бітумом, який попередньо модифікують і окислюють для більшої міцності та еластичності матеріалу.

Добавки, які знаходяться в складі бітуму, забезпечують йому довгий термін служби, пружність, надійність, стійкість до тепла та впливу сонячних променів. Є два види модифікаторів: АПП, СБС. Бітум із АПП-обробкою рекомендують використовувати в регіонах із теплим кліматом, а бітум із СБС-обробкою – у більш холодній місцевості.

На одну сторону плитки наноситься спеціальна самоклейка маса, що служить допомогою при укладанні черепиці та допомагає якісно з’єднати листи між собою. Із зовнішнього боку поверхню покривають мінеральною або кам’яною посипкою, що робить бітумну черепицю шорсткою, довговічною і перешкоджаючою ковзанню.

Є черепиця, на яку наносять шар інших додаткових металів (цинк, алюміній, титан, мідь), таке рішення розширює поле дії дизайнерів. Колір листів може бути однотонним, а може містити в собі декілька відтінків, переходи, меланж. Примітно, що під дією природних факторів і впливом ультрафіолету, колір черепиці не змінюється і не вигорає.

Строение битумной черепицы

Правильна експлуатація бітумної черепиці

Для того, щоб черепиця згодом зберегла свій зовнішній вигляд і технічні характеристики, важливо при купівлі матеріалу звернути увагу на виробника та відповідально підійти до цього питання. Адже одна й та сама сировина може відрізнятися у двох різних виробників.

Другий не менш важливий момент – правильність монтажу з дотриманням інструкції. Слід приділити увагу нюансам укладання бітумної черепиці: вентиляції простору під покрівлею, прогріванню черепиці перед монтажем і т.д.

Застосування

Бітумну черепицю використовують у багатьох будівельних роботах, оскільки це досить популярний і поширений матеріал. Її монтують і на звичайних, багатоскатних, складних об’ємних дахах, на покрівлях із великим кутом нахилу.

М'яка покрівля або бітумна черепиця?
Лідируючим серед бітумних покрівельних матеріалів вважається гнучка черепиця. Європейські країни і ринок США оцінили її гідно, адже більшість будівель у них покриті саме бітумною черепицею. Матеріали для покрівлі дахів, виконані з бітуму, називаються гнучкою покрівлею. ...
Читати

Нюанси укладення м’якої покрівлі

Перед монтажем бітумної черепиці необхідно організувати суцільну обрешітку покрівлі з фанери, стійкої до вологи. Основа для укладання черепиці обов’язково повинна бути сухою, гладкою і міцної.

Обрешітку покривають підкладковим килимом, а потім поступово викладають черепицю в напрямку від низу до верху. Для укладання черепиці з неї знімають захисний шар і нагрівають клейове покриття спеціальним будівельним феном. Далі прикріплюють лист до обрешітки, але крім клею додатково використовують цвяхи. Плитки розміщуються внахлест, для того щоб при нагріванні шари черепиці сплавлялися один з одним і утворювали водонепроникну поверхню.

Додатковим позитивним якістю цього матеріалу є низький відсоток відходів при укладанні – в середньому близько 5%. Фахівці радять проводити монтажні роботи з бітумною черепицею при температурних показниках не менше 5 градусів.

М’яка покрівля або бітумна черепиця

Лідируючим серед бітумних покрівельних матеріалів вважається гнучка черепиця. Європейські країни та ринок США оцінили її гідно, адже більшість будівель у них покриті саме бітумною черепицею.

Матеріали для покрівлі дахів, виконані з бітуму, називаються гнучкою покрівлею. Бітум модифікують і окислюють, завдяки чому він характеризується такими властивостями як гнучкість, міцність, довгий термін служби, стійкість до морозу та нагрівання.

М'яка покрівля або бітумна черепиця

Матеріали в рулонах найчастіше монтують на плоский дах із кутом нахилу не більш 11 градусів, а бітумну черепицю укладають на скатний дах. Вона не тільки візуально приваблива, але й має високий рівень практичності та надійності при експлуатації. Це гарний, стильний матеріал, він стабільний до дії навколишнього середовища, витримує низькі та високі температури, стійкий до дії ультрафіолету.

Великою перевагою бітумної черепиці є простота монтажної роботи, а кількість відходів при укладанні мінімальне (максимум 11%). Плитки накладаються суцільним шаром, не створюючи зазорів, а з монтажем легко працювати не тільки професіоналам, але і звичайним любителям.

В основі лежить скловолокно, яке покривають підготовленим бітумом. Саме завдяки йому полотно зберігає свою форму та не спотворюється під впливом різних навантажень і впливів. Плитки бітумної черепиці зроблені декількома шарами й на одній стороні мають фігурні надрізи.

Зовнішня сторона листа покрита мінеральним посипанням, що захищає його від впливу сонячних променів, а з внутрішньої сторони знаходиться клею покриття, яке сприяє простому та швидкому монтажу бітумної черепиці. Захисний шар знімається вже безпосередньо перед укладанням плитки.

Різноманітність м’якої покрівлі

Бітумна черепиця відома широким асортиментом кольорової палітри та великим вибором унікальних моделей. Наприклад, компанія Tegola представляє аж 58 кольорів плитки та понад 200 їх відтінків. Ви можете вибрати однотонне покриття або плитку з переходом від світлих тонів до темних, і навпаки.

Колір покрівлі не зміниться та не вигорить під впливом зовнішніх чинників, тому що бітумна черепиця покрита базальтовим шаром, який забезпечує стійкість і незмінність кольору. Незалежно від погодних умов і перепадів температур посипання з базальту не допускає змін колористики черепиці.

М'яка покрівля або бітумна черепиця

Бітумна черепиця має не тільки різноманітну колірну гамму, але й різну форму. Елементи можуть бути шестикутними, прямокутними, виконані півколом, у формі асиметричних деталей, «Ліберті» й т.д. Для того, щоб покрівля виглядала гармонійно та привабливо, потрібно дотримуватися логіки викладення, дотримуватися певного геометричного малюнка.

Для максимальної герметизації покрівлі в більш складних місцях можна використовувати метод підрізування зверху ендового килима, який в свою чергу стикується з підкладковим. Місця стиків якісно опрацьовуються мастикою, попередньо прогріву зворотну сторону плиток будівельним феном.

Фурнітура

Разом із купівлею гнучкої черепиці Вам знадобляться додаткові аксесуари та набір комплектуючих, наприклад декоруючої фурнітури, фронтонних фартухів, планок для карнизів, елементи вентиляції і водовідведення та багато інших деталей.

Популярні виробники бітумної черепиці

Матеріал бітумної черепиці розроблений з урахуванням кліматичних особливостей і погодних коливань, яким плитка не піддається.

Спеціальні модифікатори в складі бітуму роблять її дуже міцною і стійкою, але одночасно еластичною, тому дощі, сніг, град, сильний вітер не принесуть відчутного збитку такому покриттю. До того ж низька провідність вологи є одним із найважливіших переваг бітумної черепиці. Фронтони та карнизи встановлюються для відводу вологи. На захисний килим надається гарантія не менше 25 років.

Компанія Alle Bau пропонує бітумну черепицю трьох унікальних виробників на вибір: IKO, Katepal і Tegola.

Які особливості бітумної черепиці?
М'яка черепиця відрізняється гідроізоляційними, звукоізоляційними та антикорозійними властивостями, привабливим зовнішнім виглядом, простотою монтажу. При виготовленні такого виду покрівельного покриття використовується бітум, який характеризується еластичністю і гнучкістю ...
Читати

Догляд за черепицею

Бітумна черепиця не вимагає особливого догляду, але фахівці рекомендують два рази на рік оглядати дах з метою профілактики. У такому випадку при наявності будь-яких неполадок Ви зможете швидко та легко зробити заміну пошкодженого покриття.

5 варіантів покриття для одного даху

Якщо старий дах із шиферу вже набрид, але Ви не знаєте, чим можна його замінити, ми зможемо допомогти Вам із ухваленням рішення. Є безліч практичних і естетично красивих покрівель, і оцінивши їх характеристики, можна вибрати найкращий варіант. Спираючись на наш досвід і знання, Ви зможете визначитися, який тип покрівлі підходить Вам найбільше.

Ми наведемо приклад, як один і той самий дах можна покрити абсолютно різними матеріалами. При виборі покриття слід враховувати особливості монтажу, технічні властивості матеріалу, переваги та недоліки, вартість та багато іншого.

Натуральна черепиця

Натуральна черепиця

Цей матеріал має величезну кількість переваг, люди використовують черепицю в якості покрівельного покриття вже довгий час. Це сировина не піддається впливу вогню, не перегрівається при високих температурах, вона стійка до погодних умов і довговічна.

Крім цього покриття з черепиці володіє відмінними шумоізолюючими властивостями за рахунок своєї ваги, добре утримує тепло та є своєрідним утеплювачем, має вентиляційні властивості.

Вага й товщина черепиці роблять її стійкою до сильних вітрів, а також допомагають накопичувати тепло всередині себе, таким чином висушуючи дах і провітрюючи її.

Монтажні работи

При укладанні натуральної черепиці рекомендується в конструкції мансардного порога забезпечити достатню вентиляцію, щоб у ній не накопичувалася волога. Таким чином це допоможе додатково захистити дах від впливу опадів.

Після укладання черепиці слід зміцнити мансарду. Вона обов’язково повинна бути з утеплювачем, який буде регулювати температуру в будинку як в зимову, так і в літню пору року.

Композитна черепиця

Композитна черепиця

В основі матеріалу лежить якісна сталь, покрита алюмоцинком. Цей сплав несе захисну функцію і гарантує стійкість до корозії та різних змін у навколишньому середовищі. Кам’яна крихта й акрилове покриття оберігають композитну черепицю від впливу ультрафіолету, а також допомагають їй очиститися після опадів.

Особливістю цього покриття є маленька вага, високий рівень звукоізоляції, стійкість до температурних коливань і пожежна безпека. Широкий вибір кольорової палітри та форм матеріалу дозволить втілити креативні та унікальні дизайнерські ідеї.

Під такий покрівельний матеріал потрібно використовувати теплоізоляцію з базальту, товщиною не менше 150 мм. Рекомендується робити її навіть подвоєною, щоб шари накладалися один на одного. Для того, щоб утеплювач не накопичував вологу, використовується армована плівка.

Укладання

При монтажі композитної черепиці важливо враховувати кілька особливостей:

  • Черепиця з кам’яною крихтою кріпиться за допомогою спеціальних цвяхів у торці листа. Це приховує місце кріплення і робить укладку максимально акуратною.
  • Щоб не пошкодити лист болгаркою, потрібно використовувати ножівку або спеціальні ножиці для різання матеріалу.
  • Місця різання обробляють ремонтним клеєм і гранулами.
  • Щоб уникнути цільного шва на даху, необхідно укладати кожен ряд листів, трохи зміщуючи його: один ряд із цілим листом, а другий – з половинкою.

Бітумна черепиця

Бітумна черепиця

Позитивні сторони бітумної черепиці складно не оцінити: це універсальне покриття, просте в укладанні, економічне при витрачанні, естетично привабливе і до того ж бюджетне та цілком доступне.

Монтаж

Монтажні роботи при укладанні бітумної черепиці максимально нескладні. Процес покриття даху вимагає сухої і гладкою основи, установки металевих планок і підстилаючого шару. Після цього м’яку покрівлю можна монтувати, дотримуючись інструкції.

Звернути увагу варто на підпокрівельний простір: відстань між OSB-плитою та утеплювачем повинно бути розміром 50 мм і вище.

Бітумне покриття відрізняється візуальною привабливістю, надійністю і довгим терміном служби. На нього йде гарантія від 25 років.

Очеретяна покрівля

Очеретяна покрівля

Структура очерету забезпечує йому високий рівень звукоізолюючих властивостей, завдяки чому таке покрівельне покриття не буде пропускати зайвий шум і звуки в будинок. Очерет є екологічним матеріалом, також варто відзначити, що тростинний матеріал стійкий до різних навантажень і механічного впливу.

Фахівцями в даному випадку рекомендується відкритий покрівельний поріг. Така його конструкція заощадить час на монтажних роботах і дозволить зменшити фінансові витрати, адже не потрібно буде суцільна обрешітка, паробар’єр і гідробар’єр.

Монтаж

Укладання очеретяної покрівлі проводиться у кілька кроків:

  • Залежно від довжини очерету, його готують для подальших монтажних робіт: короткий розподіляють на початку та в кінці даху, а довгий – на площі, що залишилася покрівлі.
  • Укладання очерету походить від низу до верху. Сировину максимально вирівнюють і надійно кріплять дротом до основи даху. Кожен новий шар монтують на певній відстані від попередніх (150-200 мм), після чого підбивають його, як і інші шари.
  • Наступним кроком йде встановлення коника, на розсуд замовника використовують коньковую черепицю, солому, верес та інше натуральну сировину.
  • Далі покриття ретельно чиститься методом ручної роботи професійного майстра. Матеріал ні в якому разі не підрізають, а обробляють клопером – інструментом для підбиття.
  • Завершальним етапом слід покриття покрівлі сертифікованим протипожежним препаратом. Таке просочення зберігає свої захисні властивості протягом двох-трьох років.
Які особливості підбору металочерепиці?
Реконструкція покрівлі та її зведення є одним із найскладніших етапів будівництва, так як саме від нього буде залежати термін експлуатації всього будинку. Тому підбір покрівельного матеріалу є найбільш відповідальним завданням ...
Читати

Металочерепиця

Металочерепиця

Металочерепиця є якісним, практичним і довговічним матеріалом, стійким до механічного впливу. Має невелику вагу, досить довгі гарантійні терміни та привабливий зовнішній вигляд. Це покриття просте й легке в монтажі, заміну металочерепиці можна здійснити навіть самостійно.

Монтується вона на сухі дошки з дерева відповідно до інструкції за стандартною схемою. Фіксація металочерепиці відбувається за допомогою шурупів, які пофарбовані в колір матеріалу, що допомагає акуратно виконати монтажну роботу.

Як обрати профнастил для паркану

Профільований лист в останні роки став одним із найбільш затребуваних будівельних матеріалів на ринку. Він часто застосовується для створення огороджень, так як має порівняно невелику вагу, оптимальні габарити та високий рівень стійкості до механічних пошкоджень. Але через те, що профнастил проводиться в декількох варіаціях, що відрізняються один від одного технічними характеристиками, його підбір для певних видів робіт є непростим завданням. Щоб розібратися який металопрофіль краще підійде для паркану, розглянемо основні особливості цього матеріалу.

Що варто враховувати

Під час підбору профільованих листів слід звертати увагу не тільки на їх дизайн. Перш за все, слід аналізувати параметри матеріалу. Так, від товщини виробів з огляду області його використання:

  • 0,35 мм – підходить для створення тимчасових огорож на різних будівельних об’єктах, відрізняється порівняно невеликою міцністю, здатною витримати пориви вітру;
  • від 0,4 до 0,45 мм – найпоширеніший вид профлиста, використовується для огородження промислових об’єктів і приватних споруд;
  • від 0,5 до 0,7 мм – міцні листи, здатні витримувати сильні пориви вітру, які використовуються для створення зборів на відкритій місцевості.

Зразок паркану з профнастилу

Однак, незважаючи на особливість даного параметра, можна однозначно сказати, якої товщини повинен бути лист. Це пов’язано з тим, що міцність матеріалу також залежить від висоти гофри. Так, листи С-8 з товщиною 0,5 мм і С-20 з товщиною 0,4 мм матимуть однакову стійкість до механічних пошкоджень. Тому при підборі профнастилу важливо орієнтуватися одночасно на кілька параметрів.

Важливе значення має довжина та ширина листів. Найчастіше висота споруджуваного паркану становить від 1,8 до 2-х метрів. При подібній висоті ширина прольоту повинна становити 3-3,5 метра. Тому використовувати листи з шириною менше 3-х метрів не економічно, так як потрібно збільшення кількості опор для кріплення. Якщо ж висота забору буде більше 2,5 метрів, то буде потрібно замовити виготовлення профлистов за індивідуальними параметрами.

Далі при підборі металопрофілю для паркану слід звертати увагу на такі деталі як:

  • маркування;
  • висота гофри;
  • вид захисного покриття.

Тільки за умови аналізу всіх вищевказаних параметрів можна звести паркан, який прослужить не один десяток років.

Що потрібно знати про маркування

Для створення парканів фахівцями використовується виключно стіновий профнастил, що має маркування «С». Головною його відмінністю є висота хвилі, яка вказується при маркуванні поряд з буквою «С». Дане значення завжди вказується у міліметрах. Важливо відзначити, що чим вищий цей показник, тим більше високою стійкістю до поривів вітру мають листи. У більшості випадків при зведенні огорож використовуються наступні види металопрофілю:

На що потрібно звернути увагу при купівлі покрівельного профнастилу?
Покрівля, виконана з профнастилу, є одним із найбільш надійних і доступних варіантів для приватного сектора. Завдяки своїй доступності цей матеріал отримав широку популярність не тільки серед великих будівельних компаній, але й серед пересічних споживачів, що займаються будівництвом свого будинку самостійно ...
Читати
  • З-8 – відрізняється наявністю симетричних хвиль висотою 8 мм, невеликою масою і доступною ціною. Використовується рідко через схильності механічних пошкоджень.
  • З-10 – вважається листом із середньою висотою хвилі. Найпоширеніша модель в будівництві парканів. Вартість трохи перевищує С-8.
  • З-14 – листи, які підходять для будівництва парканів у суворих кліматичних умовах. Відрізняються трапецієподібним профілем, що додає моделі оригінальність.
  • З-15 – універсальний профіль, здатний витримувати високі навантаження, завдяки чому застосовується не тільки для будівництва парканів, але також для оформлення фасадів та покрівельних робіт.
  • З-18 і С-20 – листи, практично не піддаються деформацій. Використовуються переважно для покрівельних робіт і в деяких випадках для зведення парканів.

Паркан з профнастилу

Вибір марки профнастилу та висоти гофри багато в чому залежить від розмірів огорожі та умов експлуатації. Так, для невисоких парканів кращим рішенням будуть листи С-8 і С-10, але для більших огорож слід використовувати листи С-14 і вище. Металопрофіль С-20 рекомендується для створення огорож з високим рівнем міцності.

Захисні покриття

Експлуатаційні властивості профлиста також залежать від захисного покриття. Найпоширенішими з них є:

  • Цинк – найдешевший, але найменш надійний. Здатний забезпечувати винятково захист матеріалу від корозії.
  • Алюцинк – більш надійне покриття, яке відрізняється надійністю і довговічністю. Може зверху покриватися лакофарбовими матеріалами.
  • Полімери – найнадійніший вид покриття, що відрізняється широкою гамою кольорів. Експлуатаційні якості залежать від типу полімеру та товщини шару.

Покрівельний профнастил – на що звернути увагу при купівлі матеріалу

Покрівля, виконана з профнастилу, є одним з найбільш надійних і доступних варіантів для приватного сектора. Завдяки своїй доступності цей матеріал отримав широку популярність не тільки серед великих будівельних компаній, але і серед пересічних споживачів, що займаються будівництвом свого будинку самостійно. І якщо в першому випадку процес підбору листів є обов’язком забудовника, то в іншому – власник будинку повинен самостійно подбати про правильному підборі металопрофілю. Саме тому сьогодні ми розглянемо, як правильно підібрати профнастил для даху.

Загальні рекомендації

У даний момент на ринку представлена ​​величезна кількість видів профлиста, який виготовляється як на автоматизованих лініях, так і вручну. Цей вид виробів може складатися як з імпортної сталі, так з вітчизняної. Крім цього, даний вид виробів може відрізнятися типом і товщиною захисного покриття, розміром і формою хвилі, а також рядом інших характеристик.

При підборі покрівельного матеріалу важливо пам’ятати:

  • про необхідність врахування конструкції покрівлі – чим менше кут нахилу, тим більше високою міцністю повинні володіти листи;
  • про кліматичні особливості регіону – при великому обсязі опадів слід підбирати більш міцні листи.

Покрівельний профнастил

Окрему увагу слід приділити компанії-виробнику. Адже не можна не погодитися з тим, що набагато дешевше один раз використовувати якісний матеріал, ніж постійно займатися ремонтом покрівельного покриття.

Що потрібно знати про маркування

Сьогодні при виконанні покрівельних робіт професійні будівельники віддають перевагу універсальним і несучим листам. Останні за рахунок частого використання у процесі перекриття даху називаються покрівельними.

Кожен із вищевказаних типів профнастилу має своє маркування: Н – для несучих листів і НС – для універсальних. Перший різновид відрізняється наявністю ребер жорсткості, який поліпшує експлуатаційні властивості виробу. Другий різновид використовується переважно при оформленні фасадів, тому крім високої міцності вони відрізняються більш привабливим зовнішнім виглядом. При цьому висота НС-листів порівняно невелика, що забезпечує їх високу міцність і дозволяє використовувати даний вид вироби для дахів із великим кутом нахилу.

Якою має бути довжина та товщина листа

Дійсно якісний металопрофіль повинен мати товщину сталі не менше 0,45 мм. Однак при будівництві приватних будинків фахівці рекомендують використовувати більш міцні види з товщиною від 0,7 мм. Самостійно визначити товщину листа без спеціалізованого обладнання вкрай складно. Тому експерти радять детально вивчати документацію, що додається до виробу.

Які види покрівлі для скатних дахів?
При виборі покрівельного матеріалу слід орієнтуватися на особливості конструкції даху будинку та його зносостійкості. Звичайно, не останню роль, а навіть першочергову, грає будівельна система. Нове покоління власників будинків цінує матеріал і за екологічність компонентів, що використовуються при його виробництві ...
Читати

Ідеальною довжиною профнастилу для виконання покрівельних робіт вважається 3-7 метрів. Незважаючи на те, що сьогодні практично кожен виробник виготовляє листи на замовлення, купувати вироби з довжиною 12 метрів та з метою зниження кількості стиків не рекомендується. Відповідно до законів фізики, металеві листи здатні стискатися при низьких температурах, а при високих – розширюватися. Для листів з довжиною від 3-х до 7-ми метрів зміни будуть практично непомітні, проте для листів завдовжки більше 10-ти метрів різниця може становити понад 5-ти мм. Подібні зміни можуть привести до порушення цілісності металу, що негативно позначитися не тільки на зовнішньому вигляді даху, але й на його експлуатаційних якостей.

Тип захисного покриття

Покрівельний профнастил

Найдоступнішою за ціною вважається покрівля, виконана із листів профнастилу з цинковим покриттям. Захисний шар з цинку дозволяє забезпечити захист металу від корозії та збільшити термін його експлуатації до 15-ти років.

Однак надійнішими вважаються листи з полімерним захисним шаром, які відрізняються вищою ціною. Подібне покриття крім більш тривалого терміну експлуатації забезпечує покрівлі привабливий зовнішній вигляд, відповідний оформлення фасаду будівлі. Як правило, колір полімерного покриття підбирається за спеціальною таблицею RAL. При цьому за співвідношенням ціна / якість найбільш привабливими для оформлення покрівлі вважаються листи з покриттям із поліестеру.

Під час купівлі виробів важливо звертати увагу не тільки на тип захисного покриття, але також на його цілісність. Наявність подряпин, відколів або будь-яких інших пошкоджень не допустимо, тому що це призводить до зниження терміну експлуатації матеріалу.

Виходячи з усього вищесказаного, ідеальний профнастил для покрівлі повинен мати маркування Н або НС, його товщина повинна становити від 0,45 до 0,7 мм, довжина від 3-х до 7-ми метрів, а в якості захисного покриття повинен використовуватися поліестер.

Особливості підбору металочерепиці

Реконструкція покрівлі та її зведення є одним з найскладніших етапів будівництва, так як саме від нього буде залежати термін експлуатації всього будинку. Тому підбір покрівельного матеріалу є найбільш відповідальним завданням. Якщо ж ви виберете в якості покрівельного покриття металочерепицю, то гарантовано отримаєте:

  • міцну та легку покрівлю;
  • екологічно чистий матеріал, який має високу стійкість до займання;
  • широкий вибір колірної гами.

Металочерепиця

Однак, незважаючи на це, при підборі даного виду будівельного матеріалу може виникнути маса питань, щодо того, якої товщини повинен бути метал, у чому відмінності одного виду від іншого, і яке захисне покриття краще підійде для конкретного регіону.

Основні правила підбору покрівельного матеріалу

У якості покриття для покрівлі в приватних будинках, як правило, використовується металочерепиця з товщиною сталі 0,5 мм, що відрізняється більш високою міцністю. Однак для зведення нежитлових споруд, козирків або навісів можна використовувати більш бюджетний варіант – листи з товщиною 0,45 мм.

Крім товщини листа при підборі покрівельного матеріалу важливо звертати увагу на вміст цинку в захисному шарі. Це обумовлено тим, що даний вид покриття забезпечує захист металу від корозії, тому, чим вище цей показник, тим більш високою якістю і терміном експлуатації володіє метал. У відповідності зі стандартами країн ЄС для покрівельних робіт повинна використовуватися сталь з цинковим покриттям від 225 г/м. Однак у нашій країні використання подібних листів для покрівлі є лише рекомендацією, а не обов’язковою нормою, яка повинна завжди дотримуватися.

Однак це далеко не всі нюанси, які важливо враховувати при підборі матеріалу для покрівельних робіт. Як правило, потрапляючи в магазин будівельних матеріалів, кожен покупець зіштовхується зі складністю підбору в залежності від компанії-виробника. Серед представленого асортименту обов’язково буде присутньою продукція з Китаю, Італії, Кореї, Польщі, Німеччини та Фінляндії. При цьому кожен продавець буде розповідати, що кращими є листи з Фінляндії, мають високу вартість, більш доступними, але не менш якісними – листи з Німеччини та Польщі, а найкращим співвідношенням ціни та якості будуть мати товари з Кореї. Однак подібна розповідь може ввести тільки в оману. Тому при підборі покрівельного матеріалу важливо звертати увагу на наявність гарантії. Як правило, гарантія надається на якісні листи товщиною від 0,45 мм, що мають щільність цинкового покриття не менше 225г / м, які виготовляються на території ЄС і Кореї. При цьому більшість товарів з КНР та України не володіють гарантією.

Які бувають помилки при укладанні м'якої черепиці?
Згідно зі статистикою більшість проблем із покрівельним покриттям з'являються не в результаті нормального зносу або яких-небудь пошкоджень при експлуатації, а саме через неправильно виконаний монтаж. Є помилки, які неможливо або дуже складно виправити, але тим не менш є і похибки, які з легкістю можна усунути, вчасно помітивши ...
Читати

Металочерепиця

Термін експлуатації та якість металочерепиці від типу полімерного покриття. У даний момент на ринку представлено цілий ряд моделей із захисним шаром з поліестеру, поліуретану і полівінілхлориду. Останні два види покриття мають високий рівень стійкості до агресивного впливу хімічних речовин, різкої зміни температурного режиму, а також до вигорання й впливу сильного вітру, але при цьому відрізняються більш високою вартістю. Саме тому покрівлі з використанням цих видів захисних покриттів сьогодні використовуються переважно в скандинавських країнах, а також у будівлях, розташованих поблизу моря. Металочерепиця з захисним шаром із поліестеру, незважаючи на свою порівняно невелику ціну, є не менш популярною, тому що цілком підходить для помірного клімату нашої країни.

Покриття, в якості основи якого використовується поліестер, умовно розділене на два типи – матове і глянсове. Матове покриття має більшу товщиною – 35-40 мкм і надійністю, як наслідок, і вартістю, в той час як глянсове покриття має товщину всього 25 мкм. Але, незважаючи на ці показники, вибір покриття з поліестеру є лише справою смаку – глянець припаде до душі тим, хто любить блиск, а матовий колір – тим, хто любить більш стримані кольори.

Де варто купувати металочерепицю

Важливим нюансом при підборі даного виду покрівельного покриття є вибір продавця. Він повинен бути готовий забезпечити клієнта всіма необхідними елементами для монтажу металочерепиці, а також додатковими елементами покрівельного покриття, які дозволяють виконувати монтажні роботи відповідно до встановленого порядку.

Ефективні рекомендації з підбору профнастилу для покрівлі

Експлуатаційні особливості профнастилу та його характеристики роблять даний вид будівельного матеріалу ідеальним покрівельним покриттям. Однак у даний момент споживачу представлений широкий вибір металопрофілю, тому перед його купівлею важливо уважно ознайомитися з технічними властивостями матеріалу, стандартами його виробництва та рекомендаціями досвідчених будівельників.

Яким повинен бути профнастил для покрівлі

Щоб термін експлуатації покрівлі був максимальним, що використовується для її створення металопрофіль повинен володіти такими особливостями:

  • хвилі виробів повинні мати трапецієподібну форму, яка зміцнюється за допомогою ребер жорсткості;
  • матеріал повинен бути проведений з листів сталі, покритої декількома захисними шарами з цинку та полімерів;
  • тип виробів повинен підбиратися на підставі кута нахилу даху;
  • товщина сталі повинна становити більше 0,45 мм.

Крім цього, важливо приділяти увагу маркуванню та компанії-виробнику.

Однак на практиці підбір покрівельного листа виглядає набагато складніше. Справа в тому, що на вітчизняному ринку представлені товари від більш ніж 50-ти виробників, кожен з яких відрізняється один від одного. Причиною цього є відсутність єдиного маркування, що пов’язано з вимогою державних стандартів. Відповідно до Держстандарту, покрівельні матеріали в обов’язковому порядку повинні проходити випробування на території заводу-виготовлювача, які ґрунтуються на параметрах вихідної сировини. На підставі цих вимог кожен виробник створює власні технічні умови і пропонує кінцевому споживачеві продукти з різними експлуатаційними характеристиками.

Рекомендації будівельників

Профнастил для покрівлі

Завдяки великому досвіду професійні покрівельники при підборі профнастилу роблять свій вибір на підставі наступних дій:

  • ознайомлення з документами, що підтверджують якість виробу;
  • візуального огляду та самостійного вимірювання параметрів аркуша.

Крім цього, при підборі покрівельного металопрофілю фахівці рекомендують звертати увагу на репутацію виробника, термін гарантії, упаковку і можливість замовлення листа по персональним параметрам.

До числа документів, у яких зазначаються характеристики матеріалу, відносяться:

  • сертифікат походження металу – видається компанією-виробником. У ньому зазначається товщина листа, марка сталі, наявність цинкового та полімерного покриття, а також їх товщина;
  • гарантія.

Для виконання покрівельних робіт слід вибирати профнастил з товщиною сталі від 0,45 мм, цинковим покриттям більше 180 гр / м2 і полімерним покриттям від 15-ти до 25-ти мкм – для глянцевого і до 35-ти мкм – для матового.

Для виконання покрівельних робіт слід вибирати профнастил з товщиною сталі від 0,45 мм, цинковим покриттям більше 180 гр / м2 і полімерним покриттям від 15-ти до 25-ти мкм – для глянцевого і до 35-ти мкм – для матового.

Наполегливо не рекомендується використовувати для покрівлі металопрофіль, пофарбований за допомогою порошкових фарб, так як подібний матеріал схильний до вигоряння. Це може привести до того, що всього через кілька років дах втратить свою привабливість.

Як вибрати профнастил для паркану?
Профільований лист в останні роки став одним із найбільш поширених будівельних матеріалів на ринку. Він часто застосовується для створення паркану, так як має порівняно невелику вагу, оптимальними габаритами та високим рівнем стійкості до механічних пошкоджень ...
Читати

Висота хвилі у листів для покрівлі повинна бути не менше 20-ти мм, проте даний показник багато в чому залежить від кута ската. Даний параметр також підбирається в залежності від регіону і властивого йому клімату, а саме від кількості опадів у вигляді снігу. При цьому важливо розуміти, що термін експлуатації профнастилу буде прямо залежати від наявності антикорозійної обробки і товщини листа.

Заміри та візуальний огляд вироби

Профнастил для покрівлі

Для проведення візуального огляду покрівельного матеріалу потрібна рулетка, штангенциркуль і мікрометр. Ці інструменти дозволять визначити найбільш значущі параметри листа. Штангенциркулем можна виміряти висоту хвилі, а мікрометром – товщину сталі. Після виконання цих дій слід переконатися в рівномірності нанесення захисного покриття. Для цього буде потрібно поставити лист вертикально таким чином, щоб на ньому було видно відблиск. Потім слід приступити до огляду країв на наявність пошкоджень захисного шару.

Присутність заводського упакування є не менш значущим параметром, який слід враховувати при підборі матеріалу. Відсутність даного елемента вважається свідченням недобросовісності виробника, так як кожне замовлення повинно транспортуватися в індивідуальній упаковці.

Підбір додаткових елементів

Перед придбанням покрівельного профнастилу важливо уточнити у продавця або виробника, які додаткові елементи можуть знадобитися для монтажу листів. Крім цього, слід попросити зробити розкрій покрівлі та порахувати необхідну кількість додаткових матеріалів, необхідних для виконання покрівельних робіт. Важливо звернути увагу на те, щоб всі додаткові елементи мали той же колір, як у металопрофілю.