М’яка черепиця відрізняється гідроізоляційними, звукоізоляційними та антикорозійними властивостями, привабливим зовнішнім виглядом, простотою монтажу. При виготовленні такого виду покрівельного покриття використовується бітум, який характеризується еластичністю і гнучкістю. До того ж, матеріал є стійким до перепаду температур.
Процес виробництва бітумної черепиці пов’язаний із застосуванням новітніх матеріалів. Скловолоконні листи є підставою м’якої черепиці. Завдяки обробці листів гумовим бітумом забезпечується герметичність покриття. Для захисту від УФ-променів, механічних деформацій і уповільнення зміни кольору використовується кам’яна крихта.
Що стосується нових колекцій бітумної черепиці, при виготовленні покрівельного покриття почали використовувати мідь, алюміній. Згодом розширився і функціонал м’якої черепиці, так як іноді її застосовують як сонячного колектора.
Підготовка інструментів для монтажу покрівлі
Підготовчий етап укладання покрівельного покриття включає в себе вивчення інструкції та збір необхідних для виконання робіт інструментів. Після укладання декількох рядів черепиці з’являється розуміння процесу монтажу. Що стосується тяжкості черепиці, піднімати на висоту для подальшого монтажу покрівельного покриття має бути лист вагою 1,5 кг.
Для монтажу покрівлі з м’якої черепиці потрібно підготувати базові інструменти, серед яких олівець простий, будівельна рулетка, ніж заточений, ножівка по металу, молоток, кельму. Останній вид інструменту потрібно для того, щоб накласти на бітуму, що клеїть. Однак кельму потрібно тільки в разі, якщо черепиця поставляється без самоклейкої смуги. Буде потрібно ще й мотузка та крейда для розмітки. Для підйому на висоту необхідно підготувати сходи, а для покрівельників – рукавички.
Укладання даху з м’якої черепиці: основні етапи
- Перед монтажем покрівлі слід очистити, просушити та вирівняти робочу поверхню. М’яка черепиця повинна кріпитися на суцільну основу.
- Рекомендується використовувати стійкий до вологи фанерний лист або OSB, який укладається на робочу поверхню перед монтажем бітумної черепиці, однак переконайтеся, що немає прогинів. Підійдуть листи товщиною не менше 10 мм. Кут нахилу підстави дах, підготовлений під укладку м’якої черепиці, повинен становити 12 градусів і більше.
- Перед укладанням першого ряду в нижній частині робочої поверхні слід захистити її від проникнення вологи, забезпечивши кріплення ендового килима, щоб створити підкладковий килим. На підкладковий килим на схилах даху за межами площини стіни кріпляться торцеві металеві планки. Потім рекомендується переходити до зміцнення стартової смуги.
- Перед кріпленням аркуша черепиці необхідно зняти захисну плівку. Рекомендується укладати уздовж карниза, але вище 2-х см карнизного перегину. Слідом за першим укладається і другий лист, після чого вони скріплюються між собою за допомогою цвяхів. Таким чином, відбувається монтаж карнизного ряду.
- Укладання наступного листа передбачає поєднання з торцевими частинами шляхом приклеювання і прибивання цвяхами. З нахилом даху більше 25 градусів потрібно прибивати 6 цвяхів, якщо 23 градуса й менше – досить 4 цвяхів.
- Переконайтеся, що край знаходиться на відстані 1 см від нижньої частини аркушів карнизного ряду, перш ніж перейти до укладання одного з перших рядів. Виступаючі краї листів обрізаються і додатково обробляються мастикою. Рекомендується обробити клеєм усі елементи покрівельного покриття.
- Укладання конькових плит передбачає їх кріплення з нахлестом 10-11 см. Потім листи вирівнюються і закріплюються цвяхами – по 2 одиниці на кожну зі сторін. Карнизний звис покриття підшивається софітом і перфорацією.
- Установка аераторів, призначених для м’якої черепиці, є гарантією збільшення терміну експлуатації даху, так як проводиться якісна вентиляція конструкції, що захищає її від вогкості.
Будівельна система будинку може витримати певне навантаження. Вага м’якої черепиці складає 8 кг / м2, тоді як, наприклад, натуральної черепиці – 40 кг / м2. Тому при виборі покрівельного покриття слід орієнтуватися, в першу чергу, на особливості будівельної системи, а не вартість матеріалу й т.д.