fbpx

Черепиця бітумна: опис, особливості та переваги

На сьогодні в Україні є безліч різних покрівельних матеріалів на будь-який смак і гаманець. Ми розповімо все про такий інноваційний матеріал, як бітумна черепиця. Асортимент товару пропонує вибір не тільки різних кольорів і виконань, але також і виробників. Бітумну черепицю називають по-різному: плитка для покрівлі, черепиця м’яка, а також гнучка покрівля і гонту – все це відноситься до неї ж.

Черепиця бітумна

Наш інтернет-магазин пропонує бітумну черепицю високого класу від іноземних або вітчизняних виробників. Якщо ви шукаєте компанію, яка працює без посередників і дає кращу ринкову ціну, то прийшли за адресою! Реалізація та доставка здійснюються незалежно від населеного пункту України.

Товар буде доставлений у найкоротші терміни в потрібний вам регіон, а кваліфіковані менеджери проведуть консультацію за видами черепиці, розкажуть про її властивості та дадуть рекомендації, відштовхуючись від індивідуальності питання.

Головний принцип нашої роботи – приділити належну увагу кожному клієнту. Ми не працює шаблонно, а професійно підходимо до всіх деталей запиту. Для того, щоб придбати професійний і надійний матеріал для покрівлі – зверніться до нас через онлайн-чат або за допомогою телефонного дзвінка.

Опис бітумної черепиці

Якщо зазирнути до історичних джерел, то ми дізнаємося, що черепиця такого типу вперше винайдена ще в середині XIX століття і була широко застосована в Америці. Перша бітумна черепиця мала схожість з сучасним руберойдом і нею перекривалися дахи будинків, ангарів і будівель різного призначення.

Матеріал знаходив все більше застосування і, вже до 20-х років XX століття, як в Америці, Європі та місцях нашого регіону, більшість будинків були покриті гнучкою черепицею, яка мала трипелюстковову будову.

Отже, матеріал містить багатошаровість і складається з окремих шарів, кожен працює у певній сфері, тому конструкція і відрізняється міцністю:

  • зовнішній верхній шар, базальтово-гранулятного походження;
  • безпосередньо сам бітум, від якого й пішла назва черепиці;
  • бітумно-полімерний матеріал, який має самоклеючу функцію;
  • плівка, що захищає черепичну основу.

 

Черепиця бітумна

 

Для створення основи такого високотехнологічного матеріалу застосовують дві складових: склотканину та органічно вироблену целюлозу. Також можна застосувати і склополотно, дякуючи простим склониткам у складі, вони наповнюють матеріал міцністю. При цьому, вони не обтяжують черепицю і надають їй еластичності та гнучкості. Виготовлення відбувається за допомогою двох варіантів:

  • Мокрий. Склонитки подрібнюються за допомогою рідини та спінювання. Після того як джгут сформований, додається сполучний елемент і, при повному висиханні на завершальному етапі, відбувається проклейка спеціальною плівкою.
  • Сухий. Тут після процесу переплавки скловолокна, заготовки проходять крізь попередньо підготовлену форму та вирівнюються в єдине волокно. Далі відбувається сушіння та просочування усіма необхідними для вологостійкості та міцності засобами.

Головна складова у всіх процесах виготовлення черепиці даного виду – це бітум. Щоб її виготовити часто застосовують природні породи бітуму, адже він має важливу перевагу над штучним. А саме – наявність кисню у складі.

 

Черепиця бітумна

 

З іншого боку все частіше застосовується модифікований продукт, додаючи каучук, за рахунок якого досягається потрібна гнучкість і морозостійкість. Також новітні технології модифікації дозволяють досягти виробництва бітуму, який не виділятиме неприємного запаху при нагріванні. Такий штучно створений матеріал розрізняють двох видів:

  • атактичний поліпропілен. Його основні властивості – це стійкість до сонячного випромінювання і нагрівання, не схильний до хімічного впливу, а також має стійкість до кислот і лугу.
  • резінобітумний матеріал. Отримують з модифікованого каучуку. Головна риса такої черепиці – стійкість до знижених і підвищених температур. Він відрізняється відмінною гнучкістю і еластичністю.

Верхній шар гнучкої покрівлі – це натуральний матеріал: базальтові породи, сланець або кремнієві посипання з додаванням потрібного кольору.

Плюси використання бітумної черепиці

  • Легкість монтажу. Укладальщику досить вивчити технологію роботи, щоб із легкістю впоратися з процесом монтажу.
  • Зносостійкість продукту. Якщо ваш дах захищений гнучкою черепицею, то найближчі років 50 можна не хвилюватися про протікання та інші пошкодження. Матеріал проявляє дуже гарну стійкість до різних умов. Будь-то перепади температур або природні стихії. Стійкий до дії корозії і гниття від вологи.
  • Практично 100% гарантія від попадання води. Матеріал гідроізолює поверхню даху й тим самим захищає її від протікання, незалежно від видів опадів.
  • Не підпадає під вплив ультрафіолетового випромінювання.
  • Шкала діапазонного перепаду температури повітря може досягати до 75 градусів, при цьому матеріал поводиться добре й не втрачає властивостей.
  • Стійкість до механічного впливу. Не піддається пошкодженню будь-то град або вага людини. За рахунок гнучкості матеріал приймає потрібну форму та не ламається.
  • Великий асортимент колірного різноманіття, можливість обрати дизайн на будь-який смак. Форма черепиці різна, тепер будь-які навіть найсміливіші рішення можуть запросто втілитися у проекти вашого будинку разом із “розумною” конструкцією.
  • Можливість побудови будь-яких архітектурних конфігурацій. Бітумна черепиця, завдяки своїм властивостям створить купольний будинок, або будь-які інші стилістичні задумки. Це може бути дах із вигнутими елементами, вид якої буде відтворений у точності та в ідеалі з кресленням.
  • Виключені будь-які шуми, пов’язані з негодою. Конструкція добре звукоізолює і це теж величезний плюс, що схиляє до вибору черепиці з бітуму тисячі клієнтів щодня.
  • Простота в експлуатації. Навіть якщо сталася часткове пошкодження, таку покрівельну поверхню дуже просто замінити не знімаючи повністю дах, а лише демонтуючи зіпсовану деталь.
  • Безвідходність гнучкої черепиці. При укладанні, наприклад металочерепиці, відхід може становити до 10%, у той час як з даним матеріалом, цього співвідношення взагалі немає (за винятком складних проектів). За рахунок пластичності її використовують повністю без залишків. Обираючи її ви значно заощадите бюджет витрат на дахове перекриття.

Черепиця бітумна

Недоліки бітумної черепиці

Також хочеться згадати й про деякі недоліки такої покрівлі, їх хоч і мало, але вони є:

  • Під час укладання обов’язковою умовою монтажу є потреба встановлювати повітроводи, для поліпшення і можливості провітрювання і циркуляції повітряних потоків.
  • Техніка потребує повного облицювання, тому встановлюється спеціальний килим, який виконує роль підкладки.
  • Застосовується тільки для будівель, дахи яких мають нахил 12 градусів і більше, оскільки дах із меншою відміткою буде схильний до ризику протікань і попадання води до приміщення.

Які є варіанти форми та відтінків?

Форми в яких представлена бітумна черепиця можуть бути найрізноманітнішими: коло, овал, цегла, шестигранник. Це можуть бути узори, що наслідують шкірі рептилії та інші. Часто такі хитромудрі види плануються під замовлення клієнта, враховуючи структурність самого будинку або будинку та його дизайн.

Якщо розглядати кольорову палітру, то тут є відмінності:

  • Однотонна черепиця. В основному виробники такого матеріалу – це фіни або американці.
  • Різнокольорова гнучка черепиця, з використанням різних тонів кольору.
  • Однослойная – більш класичне розуміння кольору та форми. В основному форми цегли або стільники.
  • Двохшарова гонта з опуклими елементами. Це новий вид черепиці, яку також називають 3D, за рахунок її візуального сприйняття та об’ємності.

Черепиця бітумна

Монтаж бітумної черепиці

Як уже згадувалося, укладання бітумної черепиці відбувається досить просто і не вимагає від майстра глибоких знань і досвідченості. Покроково це виглядає приблизно так:

  • Спочатку обов’язкове укладання спеціальної плівки, яка захистить від вологи і пари. Там де є місця стиків слід провести поклейку скотчем або іншими методами, запобігши виникненню дірок.
  • Конструювання крокв. Між кроквами мають бути встановлені спеціальні бруси, оброблені термоізоляцією. Тут же укладання шару утеплювача, який допоможе зберегти тепло в приміщенні та не допустити його витоку.
  • Після утеплювача йде шар гідро-мембранного матеріалу, який запобігає потраплянню вологи.
  • Основа бітумного даху над головою – це обрешітка зі спеціальної фанери, вона піддається антисептичній обробці для поліпшення стійкості до впливу сонячних променів. При укладанні даної фанерної конструкції залишають щілини 4-5 мм, для неможливості деформацій і пошкоджень.
  • Такий вид монтажних робіт може робити непрофесіонал, при цьому укладання робиться в суху сонячну погоду, черепиця лягає внахлест із застосуванням спеціальної бітумної мастила.
  • Початок укладання завжди йде з першого нижнього ряду даху. Наступний ряд кладуть зі зміщенням на піваркуша. Кріплення здійснюється за допомогою спеціальних черепичних цвяхів.
  • Якщо на даху є отвори у вигляді вікон або мансардних дверей, то кладка в цих місцях проводиться з особливою обережністю, щоб уникнути протікання.
  • Як результат, ви отримуєте рівний покрівельний ділянку з гармонійним видом і гарантією надійного служіння і захистом будинку від протікань і пошкоджень.

Де можна купити швидко та вигідно?

Все більшу популярність отримують дахи виготовлені з бітуму. Наш магазин пропонує кращі покрівельні матеріали з гарантією якості безпосередньо від виробників.

Широкий вибір гнучкої черепиці дає можливість створити будинок мрії, завдяки масовості відтінків і форм універсального матеріалу. Співвідношення міцності конструкції та цінової політики черепиці, приємно здивує покупця, а сервіс нашого магазину потішить професіоналізмом.

Ціни на матеріал

Залежно від виду обраної черепиці буде встановлена її ціна. Всі вищеназвані переваги матеріалу доводять вигідність придбання такого виду конструкції. Якщо ви хочете купити бітумну черепицю в Києві або Дніпрі, то, перш ніж замовляти, перевірте і порахуйте всі необхідні вам масштаби кладки. З урахуванням можливих відходів, які, в залежності від складності, можуть становити до 10%. Придбати бітумну черепицю в будь-якому регіоні України, можна здійснивши онлайн-замовлення на нашому порталі alle bau.

[ssa_faq]

Останні новини