fbpx

Ефективні рекомендації з підбору профнастилу для покрівлі

Експлуатаційні особливості профнастилу та його характеристики роблять даний вид будівельного матеріалу ідеальним покрівельним покриттям. Однак у даний момент споживачу представлений широкий вибір металопрофілю, тому перед його купівлею важливо уважно ознайомитися з технічними властивостями матеріалу, стандартами його виробництва та рекомендаціями досвідчених будівельників.

Яким повинен бути профнастил для покрівлі

Щоб термін експлуатації покрівлі був максимальним, що використовується для її створення металопрофіль повинен володіти такими особливостями:

  • хвилі виробів повинні мати трапецієподібну форму, яка зміцнюється за допомогою ребер жорсткості;
  • матеріал повинен бути проведений з листів сталі, покритої декількома захисними шарами з цинку та полімерів;
  • тип виробів повинен підбиратися на підставі кута нахилу даху;
  • товщина сталі повинна становити більше 0,45 мм.

Крім цього, важливо приділяти увагу маркуванню та компанії-виробнику.

Однак на практиці підбір покрівельного листа виглядає набагато складніше. Справа в тому, що на вітчизняному ринку представлені товари від більш ніж 50-ти виробників, кожен з яких відрізняється один від одного. Причиною цього є відсутність єдиного маркування, що пов’язано з вимогою державних стандартів. Відповідно до Держстандарту, покрівельні матеріали в обов’язковому порядку повинні проходити випробування на території заводу-виготовлювача, які ґрунтуються на параметрах вихідної сировини. На підставі цих вимог кожен виробник створює власні технічні умови і пропонує кінцевому споживачеві продукти з різними експлуатаційними характеристиками.

Рекомендації будівельників

Профнастил для покрівлі

Завдяки великому досвіду професійні покрівельники при підборі профнастилу роблять свій вибір на підставі наступних дій:

  • ознайомлення з документами, що підтверджують якість виробу;
  • візуального огляду та самостійного вимірювання параметрів аркуша.

Крім цього, при підборі покрівельного металопрофілю фахівці рекомендують звертати увагу на репутацію виробника, термін гарантії, упаковку і можливість замовлення листа по персональним параметрам.

До числа документів, у яких зазначаються характеристики матеріалу, відносяться:

  • сертифікат походження металу – видається компанією-виробником. У ньому зазначається товщина листа, марка сталі, наявність цинкового та полімерного покриття, а також їх товщина;
  • гарантія.

Для виконання покрівельних робіт слід вибирати профнастил з товщиною сталі від 0,45 мм, цинковим покриттям більше 180 гр / м2 і полімерним покриттям від 15-ти до 25-ти мкм – для глянцевого і до 35-ти мкм – для матового.

Для виконання покрівельних робіт слід вибирати профнастил з товщиною сталі від 0,45 мм, цинковим покриттям більше 180 гр / м2 і полімерним покриттям від 15-ти до 25-ти мкм – для глянцевого і до 35-ти мкм – для матового.

Наполегливо не рекомендується використовувати для покрівлі металопрофіль, пофарбований за допомогою порошкових фарб, так як подібний матеріал схильний до вигоряння. Це може привести до того, що всього через кілька років дах втратить свою привабливість.

Як вибрати профнастил для паркану?
Профільований лист в останні роки став одним із найбільш поширених будівельних матеріалів на ринку. Він часто застосовується для створення паркану, так як має порівняно невелику вагу, оптимальними габаритами та високим рівнем стійкості до механічних пошкоджень ...
Читати

Висота хвилі у листів для покрівлі повинна бути не менше 20-ти мм, проте даний показник багато в чому залежить від кута ската. Даний параметр також підбирається в залежності від регіону і властивого йому клімату, а саме від кількості опадів у вигляді снігу. При цьому важливо розуміти, що термін експлуатації профнастилу буде прямо залежати від наявності антикорозійної обробки і товщини листа.

Заміри та візуальний огляд вироби

Профнастил для покрівлі

Для проведення візуального огляду покрівельного матеріалу потрібна рулетка, штангенциркуль і мікрометр. Ці інструменти дозволять визначити найбільш значущі параметри листа. Штангенциркулем можна виміряти висоту хвилі, а мікрометром – товщину сталі. Після виконання цих дій слід переконатися в рівномірності нанесення захисного покриття. Для цього буде потрібно поставити лист вертикально таким чином, щоб на ньому було видно відблиск. Потім слід приступити до огляду країв на наявність пошкоджень захисного шару.

Присутність заводського упакування є не менш значущим параметром, який слід враховувати при підборі матеріалу. Відсутність даного елемента вважається свідченням недобросовісності виробника, так як кожне замовлення повинно транспортуватися в індивідуальній упаковці.

Підбір додаткових елементів

Перед придбанням покрівельного профнастилу важливо уточнити у продавця або виробника, які додаткові елементи можуть знадобитися для монтажу листів. Крім цього, слід попросити зробити розкрій покрівлі та порахувати необхідну кількість додаткових матеріалів, необхідних для виконання покрівельних робіт. Важливо звернути увагу на те, щоб всі додаткові елементи мали той же колір, як у металопрофілю.

Останні новини