fbpx

Як обрати профнастил для паркану

Профільований лист в останні роки став одним із найбільш затребуваних будівельних матеріалів на ринку. Він часто застосовується для створення огороджень, так як має порівняно невелику вагу, оптимальні габарити та високий рівень стійкості до механічних пошкоджень. Але через те, що профнастил проводиться в декількох варіаціях, що відрізняються один від одного технічними характеристиками, його підбір для певних видів робіт є непростим завданням. Щоб розібратися який металопрофіль краще підійде для паркану, розглянемо основні особливості цього матеріалу.

Що варто враховувати

Під час підбору профільованих листів слід звертати увагу не тільки на їх дизайн. Перш за все, слід аналізувати параметри матеріалу. Так, від товщини виробів з огляду області його використання:

  • 0,35 мм – підходить для створення тимчасових огорож на різних будівельних об’єктах, відрізняється порівняно невеликою міцністю, здатною витримати пориви вітру;
  • від 0,4 до 0,45 мм – найпоширеніший вид профлиста, використовується для огородження промислових об’єктів і приватних споруд;
  • від 0,5 до 0,7 мм – міцні листи, здатні витримувати сильні пориви вітру, які використовуються для створення зборів на відкритій місцевості.

Зразок паркану з профнастилу

Однак, незважаючи на особливість даного параметра, можна однозначно сказати, якої товщини повинен бути лист. Це пов’язано з тим, що міцність матеріалу також залежить від висоти гофри. Так, листи С-8 з товщиною 0,5 мм і С-20 з товщиною 0,4 мм матимуть однакову стійкість до механічних пошкоджень. Тому при підборі профнастилу важливо орієнтуватися одночасно на кілька параметрів.

Важливе значення має довжина та ширина листів. Найчастіше висота споруджуваного паркану становить від 1,8 до 2-х метрів. При подібній висоті ширина прольоту повинна становити 3-3,5 метра. Тому використовувати листи з шириною менше 3-х метрів не економічно, так як потрібно збільшення кількості опор для кріплення. Якщо ж висота забору буде більше 2,5 метрів, то буде потрібно замовити виготовлення профлистов за індивідуальними параметрами.

Далі при підборі металопрофілю для паркану слід звертати увагу на такі деталі як:

  • маркування;
  • висота гофри;
  • вид захисного покриття.

Тільки за умови аналізу всіх вищевказаних параметрів можна звести паркан, який прослужить не один десяток років.

Що потрібно знати про маркування

Для створення парканів фахівцями використовується виключно стіновий профнастил, що має маркування «С». Головною його відмінністю є висота хвилі, яка вказується при маркуванні поряд з буквою «С». Дане значення завжди вказується у міліметрах. Важливо відзначити, що чим вищий цей показник, тим більше високою стійкістю до поривів вітру мають листи. У більшості випадків при зведенні огорож використовуються наступні види металопрофілю:

На що потрібно звернути увагу при купівлі покрівельного профнастилу?
Покрівля, виконана з профнастилу, є одним із найбільш надійних і доступних варіантів для приватного сектора. Завдяки своїй доступності цей матеріал отримав широку популярність не тільки серед великих будівельних компаній, але й серед пересічних споживачів, що займаються будівництвом свого будинку самостійно ...
Читати
  • З-8 – відрізняється наявністю симетричних хвиль висотою 8 мм, невеликою масою і доступною ціною. Використовується рідко через схильності механічних пошкоджень.
  • З-10 – вважається листом із середньою висотою хвилі. Найпоширеніша модель в будівництві парканів. Вартість трохи перевищує С-8.
  • З-14 – листи, які підходять для будівництва парканів у суворих кліматичних умовах. Відрізняються трапецієподібним профілем, що додає моделі оригінальність.
  • З-15 – універсальний профіль, здатний витримувати високі навантаження, завдяки чому застосовується не тільки для будівництва парканів, але також для оформлення фасадів та покрівельних робіт.
  • З-18 і С-20 – листи, практично не піддаються деформацій. Використовуються переважно для покрівельних робіт і в деяких випадках для зведення парканів.

Паркан з профнастилу

Вибір марки профнастилу та висоти гофри багато в чому залежить від розмірів огорожі та умов експлуатації. Так, для невисоких парканів кращим рішенням будуть листи С-8 і С-10, але для більших огорож слід використовувати листи С-14 і вище. Металопрофіль С-20 рекомендується для створення огорож з високим рівнем міцності.

Захисні покриття

Експлуатаційні властивості профлиста також залежать від захисного покриття. Найпоширенішими з них є:

  • Цинк – найдешевший, але найменш надійний. Здатний забезпечувати винятково захист матеріалу від корозії.
  • Алюцинк – більш надійне покриття, яке відрізняється надійністю і довговічністю. Може зверху покриватися лакофарбовими матеріалами.
  • Полімери – найнадійніший вид покриття, що відрізняється широкою гамою кольорів. Експлуатаційні якості залежать від типу полімеру та товщини шару.

Останні новини