При виборі покрівельного матеріалу слід орієнтуватися на особливості конструкції даху будинку та його зносостійкості. Звичайно, не останню роль, а навіть першочергову, грає будівельна система. Нове покоління власників будинків цінує матеріал за екологічність компонентів, що використовуються при його виробництві.
Металочерепиця
Металочерепиця являє собою найбільш популярний вид матеріалу, який використовується для покриття приватних будинків і котеджних селищ. Процес її виготовлення передбачає прокатку металевого листа, одержуваного шляхом оцинкування.
На додаток до цього, лист, вага якого становить 5,5 кг / м2, характеризується наявністю кольорового полімерного покриття. Кріплення металочерепиці відбувається за рахунок використання крокв, гратчастої конструкції та покрівельних саморізів. Термін її експлуатації складає 15 років.
Профнастил
Профільований лист відрізняється від металочерепиці прокаткою, так як здійснюється вона в поздовжньому напрямку. Може застосовуватися як оцинкований лист, так і з полімерним покриттям. Використовується профлист при будівництві гаражів і ангарів. До того ж, покрівельний матеріал є бюджетним варіантом будівництва приватних будинків.
Фальцева покрівля
Процес виготовлення фальцевой покрівлі передбачає застосування металів, у тому числі міді, сталі та інших його видів. Широко використовується з початку 20 століття в будівництві споруд у межах міста. Найчастіше застосовуються оцинковані листи, рідше – з жерсті, так як її потрібно регулярно покращувати шляхом забарвлення.
Виготовлені з міді листи в процесі експлуатації темніють, що надає матеріалу привабливість. Як і металочерепиця та профнастил, фальцева покрівля важить до 6 кг / м2 і відрізняється простотою монтажу. Існують недоліки у використанні листів із міді, які проявляються у вигляді проблем, пов’язаних з недостатньою звукоізоляцією та проявом конденсації.
Керамічна черепиця
Керамічна черепиця відноситься до більш вишуканим покрівельних покриттів. Загалом, представлено понад 10 видів керамічної черепиці, серед яких особливо виділяється плоска стрічкова, голландська. Основним мінусом її використання є велика вага -до 60 кг / м2, тому підходить для певного виду будівельних систем будинку. До того ж, у процесі монтажу проявляє себе як досить крихкий матеріал.
Цементно-піщана черепиця
Цементно-піщана черепиця потрапляє у доступніший за ціною покрівельний матеріал, ніж керамічна. Покладаючись на технічні характеристики, дещо поступається останній. Вага цементно-піщаної черепиці складає 40 км / м2.
Складається вона з кварцового піску, лужних пігментів, води та портландцементу. На зовнішню частину утвореної суміші наноситься матеріал на основі акрилової, щоб ущільнити й надати черепиці більш привабливий зовнішній вигляд.
Полімерпіщана черепиця
Полімерпіщана черепиця важить до 25 кг / м2, тому відноситься до матеріалів середньої тяжкості. Матеріал є міцним і довговічним. Також він легко переносить різкі коливання температур.
Бітумна черепиця
Бітумна черепиця, відома також як м’яка, виготовляється з скловолоконних пластин, що відрізняються гнучкістю. Ці плитки додатково обробляються з двох сторін бітумом. Мінеральний шар включає пофарбовані гранули та самоклейкий бітум.
Перевагою колекції м’якої черепиці є широка кольорова гама. Її вага становить до 10 кг / м2. Матеріал характеризується гарні звукоізоляційні властивості. Головним мінусом бітумної черепиці є необхідність укладання на суцільну та ідеально рівну поверхню – фанерний лист або OSB. На додаток до цього, робочу поверхню слід попередньо просушити та очистити.
Шифер
Шифер відноситься до ряду дешевих покрівельних матеріалів, який відрізняється простотою монтажу. Виробники шиферу роблять акцент на тривалому терміні експлуатації покрівельного матеріалу – до 50 років, однак на практиці він обмежений 25 роками.
У процесі використання матеріалу змінюється його колір, так як він темніє. До того ж, недоліком тривалого застосування в побуті є і його крихкість, так як з часом просто ламається під вагою снігового покриву. Шифер важить до 14 кг / м2.
Єврошифер
Єврошифер, який відомий також як ондулін, однойменна компанія-виробник, має невелику вагу – до 4 кг / м2, що є важливою перевагою покрівельного матеріалу. Процес монтажу єврошифера нічим не ускладнюється, хоча термін його використання обмежений 15 роками. Виготовляється з хвилеподібних волокнистих покрівельних листів, просочених бітумом.
Керамопласт
Керамопласт є вже новою генерацією покрівельних полімерних матеріалів, винайдених у Росії. Стає все популярнішим через екологічність компонентів, що входять до складу матеріалу. Її особливість полягає в можливості повторювати форму інших покрівельних матеріалів – шиферу, металочерепиці й т.д. Керамопласт важить до 6 кг / м2.