fbpx

Поширені помилки при укладанні м’якої черепиці

Згідно зі статистикою більшість проблем із покрівельним покриттям з’являються не в результаті нормального зносу або яких-небудь пошкоджень при експлуатації, а саме через неправильно виконаний монтаж. Є помилки, які неможливо або дуже складно виправити, але тим не менш є і похибки, які з легкістю можна усунути, вчасно помітивши.

Для визначення точної причини проблем із дахом необхідно знати багато нюансів: термін експлуатації даху, чи виникали проблеми з покрівлею раніше, як давно клієнта турбує конкретна несправність і т.д. Необхідно ретельно оглянути будівлю, перевірити стан покриття, оглянути дах на наявність пошкоджень, зламаних конструкцій.

У статті ми проаналізуємо, які помилки найчастіше трапляються при монтажі черепиці.

Поширені помилки при укладанні м'якої черепиці

1. Ненадійно закріплений настил.

Ця проблема є найчастішою у покрівельних монтажних роботах. Погано закріплений настил може прогинатися, внаслідок чого цвяхи будуть мимоволі виходити з матеріалу та наносити пошкодження м’якої покрівлі. Тим самим така недоробка може стати причиною протікання в будинку.

2. Неправильний монтаж першого ряду черепиці.

Якщо стики листів першого та наступних рядів черепиці збігаються, це максимально підвищує ризик протікання. Через скупчення вологи матеріал починає гнити, псуватися, тим самим негативно впливаючи на інші елементи покрівельної конструкції.

3. Неакуратність укладання черепиці.

Якщо пластини бітумної черепиці закріплені недостатньо надійно, вони з легкістю можуть відірватися або піднятися при пориві вітру, через що під дах потраплять дощові опади. Причиною проблем із покрівлею також може стати неправильне (надмірно високо чи низько) розміщення кріплення на поверхні. Тому необхідно уважно слідувати інструкції з кріплення пластин.

4. «Слабка» конструкція даху.

Якщо на даху невірно розподілені водостічні жолоби, слухові вікна, димар, це цілком може бути причиною протікання. Такий недолік небезпечний, так як його важко виправити, адже будівля вже побудовано повністю.

5. Листи з цільної клейкої смуги.

Якщо опади потраплять під лист черепиці з єдиної клейкої смуги, вони не зможуть просто піти вниз, і поступово будуть просуватися в бік, поки не дійдуть до стику між листами, що може спровокувати скупчення води. Такі неполадки складно помітити й полагодити, тому рекомендується підготуватися заздалегідь підібрати клейку смугу, яка переривається.

6. «Перелом» пакета.

Коли майстер піднімає на висоту цілу упаковку листів черепиці, вони під тиском можуть зламатися. Через це пошкоджуються шари бітуму, що скорочує час служби покриття. Тому для того, щоб уникнути появи тріщин, важливо укладати пакети з матеріалом на рівну поверхню і по можливості проводити монтажні роботи в теплу пору року.

Поширені помилки при укладанні м'якої черепиці

7. Неправильний пристрій примикань.

Помилково встановлені компоненти примикання можуть бути причиною неполадок із Вашим покрівельним покриттям. Наприклад, не так вмонтований фартух, що закриває клейку смугу листа черепиці. При наступних монтажних роботах край черепиці підводиться і з’являється щілина, в яку з легкістю може проникнути волога.

8. Низькоякісна гідроізоляція димових труб.

У цьому питанні для покрівельника вкрай важливо попрацювати над відбортуванням фартухів. Адже при поганій ізоляції труб із цегли обов’язково почнуться інші проблеми з покрівлею.

Для початку необхідно уважно перевірити чи немає в трубі цеглин, що випали. Місця, в яких з’єднується димова труба та поверхня даху – поширене місце для протікання. Шви потрібно надійно закріпити, щоб фартух був встановлений посеред плиткових рядів.

9. Зайві інструменти на даху.

Халатно встановлені антени, супутникові тарілки, люки вентиляції і навіть гілки дерев можуть стати причиною пошкодження Вашого даху.

Що потрібно знати про бітумну черепицю?
Бітумна черепиця славиться широким спектром застосування, адже її можна монтувати на даху будь-якої складності та форми. А вартість такого матеріалу доступна для багатьох людей, що служить чималим перевагою при виборі покрівлі для даху ...
Читати

10. Недбалість покриття розжолобків.

При наявності такої проблеми найкраще повністю переробити цю ділянку. Обов’язково потрібно застосовувати фартух з металу.

11. Видалення пошкодженого листа черепиці.

Ця робота вимагає уважності, найкраще виконувати її в нейтральну погоду, без надмірної спеки або холоду.

Останні новини