Якщо старий дах із шиферу вже набрид, але Ви не знаєте, чим можна його замінити, ми зможемо допомогти Вам із ухваленням рішення. Є безліч практичних і естетично красивих покрівель, і оцінивши їх характеристики, можна вибрати найкращий варіант. Спираючись на наш досвід і знання, Ви зможете визначитися, який тип покрівлі підходить Вам найбільше.
Ми наведемо приклад, як один і той самий дах можна покрити абсолютно різними матеріалами. При виборі покриття слід враховувати особливості монтажу, технічні властивості матеріалу, переваги та недоліки, вартість та багато іншого.
Натуральна черепиця
Цей матеріал має величезну кількість переваг, люди використовують черепицю в якості покрівельного покриття вже довгий час. Це сировина не піддається впливу вогню, не перегрівається при високих температурах, вона стійка до погодних умов і довговічна.
Крім цього покриття з черепиці володіє відмінними шумоізолюючими властивостями за рахунок своєї ваги, добре утримує тепло та є своєрідним утеплювачем, має вентиляційні властивості.
Вага й товщина черепиці роблять її стійкою до сильних вітрів, а також допомагають накопичувати тепло всередині себе, таким чином висушуючи дах і провітрюючи її.
Монтажні работи
При укладанні натуральної черепиці рекомендується в конструкції мансардного порога забезпечити достатню вентиляцію, щоб у ній не накопичувалася волога. Таким чином це допоможе додатково захистити дах від впливу опадів.
Після укладання черепиці слід зміцнити мансарду. Вона обов’язково повинна бути з утеплювачем, який буде регулювати температуру в будинку як в зимову, так і в літню пору року.
Композитна черепиця
В основі матеріалу лежить якісна сталь, покрита алюмоцинком. Цей сплав несе захисну функцію і гарантує стійкість до корозії та різних змін у навколишньому середовищі. Кам’яна крихта й акрилове покриття оберігають композитну черепицю від впливу ультрафіолету, а також допомагають їй очиститися після опадів.
Особливістю цього покриття є маленька вага, високий рівень звукоізоляції, стійкість до температурних коливань і пожежна безпека. Широкий вибір кольорової палітри та форм матеріалу дозволить втілити креативні та унікальні дизайнерські ідеї.
Під такий покрівельний матеріал потрібно використовувати теплоізоляцію з базальту, товщиною не менше 150 мм. Рекомендується робити її навіть подвоєною, щоб шари накладалися один на одного. Для того, щоб утеплювач не накопичував вологу, використовується армована плівка.
Укладання
При монтажі композитної черепиці важливо враховувати кілька особливостей:
- Черепиця з кам’яною крихтою кріпиться за допомогою спеціальних цвяхів у торці листа. Це приховує місце кріплення і робить укладку максимально акуратною.
- Щоб не пошкодити лист болгаркою, потрібно використовувати ножівку або спеціальні ножиці для різання матеріалу.
- Місця різання обробляють ремонтним клеєм і гранулами.
- Щоб уникнути цільного шва на даху, необхідно укладати кожен ряд листів, трохи зміщуючи його: один ряд із цілим листом, а другий – з половинкою.
Бітумна черепиця
Позитивні сторони бітумної черепиці складно не оцінити: це універсальне покриття, просте в укладанні, економічне при витрачанні, естетично привабливе і до того ж бюджетне та цілком доступне.
Монтаж
Монтажні роботи при укладанні бітумної черепиці максимально нескладні. Процес покриття даху вимагає сухої і гладкою основи, установки металевих планок і підстилаючого шару. Після цього м’яку покрівлю можна монтувати, дотримуючись інструкції.
Звернути увагу варто на підпокрівельний простір: відстань між OSB-плитою та утеплювачем повинно бути розміром 50 мм і вище.
Бітумне покриття відрізняється візуальною привабливістю, надійністю і довгим терміном служби. На нього йде гарантія від 25 років.
Очеретяна покрівля
Структура очерету забезпечує йому високий рівень звукоізолюючих властивостей, завдяки чому таке покрівельне покриття не буде пропускати зайвий шум і звуки в будинок. Очерет є екологічним матеріалом, також варто відзначити, що тростинний матеріал стійкий до різних навантажень і механічного впливу.
Фахівцями в даному випадку рекомендується відкритий покрівельний поріг. Така його конструкція заощадить час на монтажних роботах і дозволить зменшити фінансові витрати, адже не потрібно буде суцільна обрешітка, паробар’єр і гідробар’єр.
Монтаж
Укладання очеретяної покрівлі проводиться у кілька кроків:
- Залежно від довжини очерету, його готують для подальших монтажних робіт: короткий розподіляють на початку та в кінці даху, а довгий – на площі, що залишилася покрівлі.
- Укладання очерету походить від низу до верху. Сировину максимально вирівнюють і надійно кріплять дротом до основи даху. Кожен новий шар монтують на певній відстані від попередніх (150-200 мм), після чого підбивають його, як і інші шари.
- Наступним кроком йде встановлення коника, на розсуд замовника використовують коньковую черепицю, солому, верес та інше натуральну сировину.
- Далі покриття ретельно чиститься методом ручної роботи професійного майстра. Матеріал ні в якому разі не підрізають, а обробляють клопером – інструментом для підбиття.
- Завершальним етапом слід покриття покрівлі сертифікованим протипожежним препаратом. Таке просочення зберігає свої захисні властивості протягом двох-трьох років.
Металочерепиця
Металочерепиця є якісним, практичним і довговічним матеріалом, стійким до механічного впливу. Має невелику вагу, досить довгі гарантійні терміни та привабливий зовнішній вигляд. Це покриття просте й легке в монтажі, заміну металочерепиці можна здійснити навіть самостійно.
Монтується вона на сухі дошки з дерева відповідно до інструкції за стандартною схемою. Фіксація металочерепиці відбувається за допомогою шурупів, які пофарбовані в колір матеріалу, що допомагає акуратно виконати монтажну роботу.