Бітумна черепиця славиться широким спектром застосування, адже її можна монтувати на даху будь-якої складності та форми. А вартість такого матеріалу доступна для багатьох людей, що служить чималою перевагою при виборі покрівлі для даху. Ця сировина активно використовують в європейських країнах, у Сполучених Штатах, а в останні роки бітумна черепиця стає все більш поширеною серед вітчизняних споживачів.
Укладається бітумна черепиця суцільним герметичним килимом. Серед представленої палітри кольорів Ви можете підібрати найбільш вдалий тон покриття і його форму. Це дуже привабливий та естетично красивий матеріал, який підходить під дизайн багатьох будинків.
До того ж, бітумна черепиця володіє високою якістю і відмінними технічними властивостями, позитивно виділяють її на тлі матеріалів-конкурентів. Вона стійко переносить низькі та високі температури, стійка до впливу погодних і атмосферних явищ, не накопичує опади на поверхні, не схильна до корозії та пошкоджень.
Переваги бітумної черепиці
- Шумоізолюючі властивості;
- Забезпечує герметичність при укладанні;
- Шорстка поверхня запобігає рух масивних снігових насипів;
- Плитка гнучка й еластична;
- Має невелику вагу;
- Візуально гарний матеріал;
- Не накопичує вологу та дощові відходи на поверхні;
- Стійка до механічних впливів і ударів;
- Мінімальна кількість відходів при установці.
Недоліки
- Вимагає якісного основи даху (з щільної фанери або ОСБ);
- Є навантаженням для кроквяної системи;
- Вогненебезпечність.
Будова бітумної черепиці
М’яка покрівля має багатошарову структуру, нагадує рулонні покрівельні покриття. Основний компонент, з якого складається ця черепиця – бітум. Склополотно просочується бітумом, який попередньо модифікують і окислюють для більшої міцності та еластичності матеріалу.
Добавки, які знаходяться в складі бітуму, забезпечують йому довгий термін служби, пружність, надійність, стійкість до тепла та впливу сонячних променів. Є два види модифікаторів: АПП, СБС. Бітум із АПП-обробкою рекомендують використовувати в регіонах із теплим кліматом, а бітум із СБС-обробкою – у більш холодній місцевості.
На одну сторону плитки наноситься спеціальна самоклейка маса, що служить допомогою при укладанні черепиці та допомагає якісно з’єднати листи між собою. Із зовнішнього боку поверхню покривають мінеральною або кам’яною посипкою, що робить бітумну черепицю шорсткою, довговічною і перешкоджаючою ковзанню.
Є черепиця, на яку наносять шар інших додаткових металів (цинк, алюміній, титан, мідь), таке рішення розширює поле дії дизайнерів. Колір листів може бути однотонним, а може містити в собі декілька відтінків, переходи, меланж. Примітно, що під дією природних факторів і впливом ультрафіолету, колір черепиці не змінюється і не вигорає.
Правильна експлуатація бітумної черепиці
Для того, щоб черепиця згодом зберегла свій зовнішній вигляд і технічні характеристики, важливо при купівлі матеріалу звернути увагу на виробника та відповідально підійти до цього питання. Адже одна й та сама сировина може відрізнятися у двох різних виробників.
Другий не менш важливий момент – правильність монтажу з дотриманням інструкції. Слід приділити увагу нюансам укладання бітумної черепиці: вентиляції простору під покрівлею, прогріванню черепиці перед монтажем і т.д.
Застосування
Бітумну черепицю використовують у багатьох будівельних роботах, оскільки це досить популярний і поширений матеріал. Її монтують і на звичайних, багатоскатних, складних об’ємних дахах, на покрівлях із великим кутом нахилу.
Нюанси укладення м’якої покрівлі
Перед монтажем бітумної черепиці необхідно організувати суцільну обрешітку покрівлі з фанери, стійкої до вологи. Основа для укладання черепиці обов’язково повинна бути сухою, гладкою і міцної.
Обрешітку покривають підкладковим килимом, а потім поступово викладають черепицю в напрямку від низу до верху. Для укладання черепиці з неї знімають захисний шар і нагрівають клейове покриття спеціальним будівельним феном. Далі прикріплюють лист до обрешітки, але крім клею додатково використовують цвяхи. Плитки розміщуються внахлест, для того щоб при нагріванні шари черепиці сплавлялися один з одним і утворювали водонепроникну поверхню.
Додатковим позитивним якістю цього матеріалу є низький відсоток відходів при укладанні – в середньому близько 5%. Фахівці радять проводити монтажні роботи з бітумною черепицею при температурних показниках не менше 5 градусів.